STARÉ KRÁSNO ceny

Zde se můžete "přihlásit" nebo "registrovat"
CENA - CENA - CENA

Mnoho dotazů máme na cenu "RENOVACE" určitého předmětu.

ZÁSADNÍ PRO VAŠE ROZHODNUTÍ, JESTLI NECHAT PŘEDMĚT RENOVOVAT, BY NEMĚLA BÝT CENA RENOVACE, ALE SÁM PŘEDMĚT JAKO TAKOVÝ - JEHO VYJÍMEČNOST NEBO OJEDINĚLOST, JEHO PŘÍBĚH, NEBO NAPŘÍKLAD CITOVÝ VZTAH, KTERÝ K NĚMU MÁTE NEBO HO VÁS K NĚMU VÁŽE!!!

Stanovit cenu jen z popisu věci a fotky je velmi složité, navíc pokud se jedná o věc, se kterou se u nás tak často nesetkáváme, jako například s miskovými váhami. Vždy se od nás dozvíte jen VELMI HRUBÝ ODHAD, který lze upřesnit až po fyzickém kontaktu - detailní prohlídce předmětu na renovaci, a po přesném stanovení rozsahu renovace a výsledné podobě předmětu po renovaci, u nás v dílně. A ani po tomto upřesněném odhadu nelze tento brát jako finální cenu, nicméně tento odhad už lze považovat za reálný pro představu o celkové ceně renovace. Výsledná cena už se potom liší jen v případě vyšších nákladů, pokud se objeví nějaké skryté vícepráce a náklady (subdodávky dílů, lakovna, strojní obrábění, atd.), které se zákazníkem ale vždy předem konzultujeme a odsouhlasíme si je. Hodinová sazba se odvíjí od náročnosti práce (demontáž, hrubé očištění, pískování, oprava, montáž, atd.) v rozmezí 250 - 750,- Kč.


Proč neuvádíme ceny u předmětů v sekci "PRODÁVÁME"?

Nejsme klasický obchod ani E-shop! Neprodáváme rohlíky, auta, boty, ani nic takového. To, co prodáváme, jsou předměty, které mohou být pro někoho bezcenné, a pro někoho k nezaplacení. Jsou to věci s nějakou historií, příběhem, sběratelské kousky, nebo jen připomínky babiček, dědečků, našeho mládí..., časů starších i velmi starých. Velmi dobře dokážeme odhadnout tržní cenu takových předmětů, ale i tak dokážeme, a rádi s Vámi budeme o ceně přijatelné pro Vás, smlouvat. Domníváme se, že to k tomuto obchodu patří, a proto se nikdy nezdráhejte nabídnout Vaši cenu. Buď se naše představy sejdou na ceně vyhovující oběma stranám, nebo ne.

DŮLEŽITÉ JE, ABY OBĚ STRANY MĚLY Z UZAVŘENÉHO OBCHODU DOBRÝ POCIT, A NE FRUSTRACI Z PRODĚLKU NEBO PŘEPLACENÍ!!!


Jaká je cena "PÍSKOVÁNÍ"?

Stejně jako u RENOVACE, lze cenu PÍSKOVÁNÍ, bez fyzického posouzení předmětu a dohody o finální podobě pískovaného předmětu, jen VELMI ORIENTAČNĚ. Cena se vždy bude odvíjet od mnoha faktorů, které je nutné odborně posoudit - materiál pískovaného předmětu (ocel, litina, nerez, titan, lehké slitiny, měď, mosaz, atd.), jak je povrch před pískováním ošetřen (různé druhy laku, počet vrstev laku, množství rzi, atd.), tvar a velikost pískovaného předmětu ( jednoduché nebo složité tvary, např. miskové váhy nebo rám kola, atd.), stanovení hrubosti povrchu po pískování (jiná pro následnou aplikaci práškového laku, akrylového laku, barev stříkaných nebo nanášených štětcem, nebo povrch který zůstavá "pure", atd.), určení abraziva použitého na pískování (multifunkce, korund, granát, balotina, ořech, speciální směsi a speciální abraziva), atd., atd. - vypsat zde vše by vydalo na celé pojednání. Po posouzení všech faktorů je hodinová sazba pískování v rozmezí 250 - 750,- Kč.

VŠEOBECNĚ A ZÁVĚREM - ceny u nás ve STARÉM KRÁSNU jsou SMLUVNÍ, a vždy jsou kompromisem mezi cenou naší práce a sumou, kterou jste ochotni za naši práci, nebo předmět, zaplatit!!!